Začít musíte vy

Prvotní impuls by měl vycházet od vás. Je tak trochu naivní domnívat se, že vám zaměstnavatel přidá sám. Pokud se neozvete, myslí si, že jste s výší svého platu spokojena, své úkoly řádně plníte a o to mu přece jde. Budete tedy muset tuto otázku nastolit vy sama. To zdaleka nejtěžší ale bude vybrat si ten správný okamžik a způsob. Měla byste vědět, kdy je vhodné svého nadřízeného požádat o zvýšení platu, aby vaše mise byla úspěšná.

Nežeňte se kupředu s klapkami na očích

Nic nemá smysl uspěchat. Nejdříve získejte informace, které vám pomohou se zorientovat. Tak například – měla byste u jiné firmy se stejným zaměřením plat vyšší? Nemusíte hned předstírat u cizí firmy zájem o podobnou pozici, stačí když se podíváte třeba do tabulek na internetu. Zde stačí zadat vaši profesi a objeví se platy v dané oblasti. Opatrně ale s nějakým monitorováním výše platu u kolegů. Konkrétní mzda zaměstnance patří mezi nejcitlivější údaje. O penězích se s kolegy v žádném případě nebavte. Informace z druhé ruky, které se k vám »nějak« dostanou, zase berte s rezervou.

Počítejte s otázkou: „Proč si myslíte, že vám má přidat?“

Připravte si argumenty, proč by vám měl šéf přidat. K přípravě na jednání o zvýšení platu tak patří vlastní zrekapitulování svých pracovních výsledků a úspěchů. Jak jste v posledním období pracovala? Co vám dobře jde? V čem jste pomohla zlepšit úroveň odváděné práce na vašem pracovišti? Neuchylujte se k argumentů ryze osobního charakteru jako jsou zdravotní či finanční potíže. Sotva můžete zvýšení platu obhajovat tím, že je váš manžel dlouhodobě nemocný, děti na studiích a vy splácíte hypotéku. Buďte profesionální.

Kdy?

Nejdůležitější věcí je správné načasování takové žádosti. Rozhodně není vhodné řešit zvýšení svého platu, když se právě vaší společnosti nedaří, v zaměstnání se řeší nějaké závažné problémy anebo se vám právě něco nepovedlo. Vyčkejte naopak na chvíli, kdy vaši práci nadřízený ocení. Nemusíte hned nedočkavě začít o svém platu, ale rozhodně se o to pokuste v daném období.

Zapomeňte na slonici v porcelánu

Již jste si domluvila osobní schůzku se zaměstnavatelem, potřebujete s ním vyřešit nějakou pracovní záležitost a při té příležitosti máte v úmyslu to vybalit. Tak teď již postupujte velmi opatrně, rozhodně se nehrňte do kanceláře rovnou s tím, že si jdete pro vyšší plat. Začněte právě onou pracovní záležitostí, od které se plynule dostanete k hodnocení vaší práce. Vhodnou otázkou, která vám pomůže rozhovor nastartovat může být například, jak je s vaší prací nadřízený spokojen, zda má nějaké připomínky. Vše je v pořádku, šéf pokyvuje, tak na tom začněte stavět.

Když to někde vázne

Váš zaměstnavatel se stále nemá k tomu, aby zhodnotil vaši práci? Začněte sama. Absolvovala jste zvýšení kvalifikace, jazykovou zkoušku nebo jsou vaše výsledky velmi dobré, proto máte určitou představu o svém hodnocení. Nezapomeňte zmínit, co jste nyní schopni nabídnout a jak vidíte svůj vývoj do budoucna. Stále je přece co zlepšovat. Váš nadřízený by měl mít z rozhovoru pocit, že se budete snažit ještě o něco více, když vás bude motivovat vyšším platem.

Když to nejde, netlačte na pilu

Rozhovor mezi vámi a nadřízeným se neubírá kýženým směrem? Pak je největší chybou trvat stále na svém a tlak stupňovat. Dejte věcem čas, který potřebují. I váš zaměstnavatel si to potřebuje nechat projít hlavou, vždyť zvýšení platu rozhodně není jeho povinnost. V žádném případě nevyhrožujte výpovědí. Může se vám stát, že vám šéf skutečně poradí, abyste ji raději podali.

Vyznělo to naprázdno

Nadřízený s vámi je sice spokojen, ale ze schůzky nevyplynulo, že by došlo k nějakému zvyšování. Nebuďte hned zklamaní, pracujte nadále stejně jako předtím. Po nějaké době můžete žádost opakovat. Pokud to ale nevypadá na změnu, můžete se poohlédnout i po jiném zaměstnavateli. Když najdete společnost, která by vás ohodnotila lépe a je to pro vás určující kritérium, proč nezměnit své pracoviště?