Letí přirozenost

Ještě tomu není tak dávno, kdy jsme ze svého přirozeného obočí neponechaly téměř ani chloupek a malovaly tužkou na obočí nové - v dokonalém tvaru. Úzkým liniím již ale odzvonilo a v módě je přirozenost. Ať už tedy máte jakýkoliv tvar obočí, základní pravidlo, které je zcela nezávislé na diktátu módy zní: »krásné obočí znamená upravené obočí.«

Nevymýšlejte si nové tvary

Správně vytvarované obočí by tak mělo maximálně respektovat váš původní tvar a nesnažit se jej nahradit novou linií. Obočí totiž mění poměrně zásadně vzhled obličeje, proto to správně vytvarované promění celkový výraz. Aby váš výraz nebyl nepřirozený, je vhodné původní tvar obočí příliš neměnit. Vhodné je vždy jen odstranit chloupky, které v linii přebývají a uhladit či učesat je jedním směrem.

Je libo obočí ala Brežněv nebo Brooke Shields?

I díky tomu, že momentálně vítězí v úpravě obočí přirozenost, může být krásné i vaše velmi tenké a nenápadné obočí, pokud je tak máte od přírody. A to i přesto, že módní vizáž obličeje je nyní ovlivněna stylem Brooke Shields, která je specifická svým širokým tmavým obočím. Důležité je, jakou máte barvu pleti, barvu vlasů a také jak velký je váš obličej. Nemá cenu si zoufat, že nemáte módní široké tmavé obočí, když jste světlovláska s drobným obličejem.

Nejsou nutné experimenty, důležitá je spodní linie

Zásadní je tvar oblouku obočí. Perfektní obočí by mělo první dvě třetiny stoupat a po dosažení nejvyššího bodu o jednu třetinu klesat. Vhodné je ale nijak násilně s přirozeným tvarem neexperimentovat, důležitá je především spodní linie. Aby byla čistá, stačí většinou vytrhat jen pár přerůstajících chloupků. Aby trhání chloupků nebolelo, sevřete kůži mezi prsty a chloupky rychle vytrhejte pinzetou po směru růstu. Samozřejmě na »kritických místech« jeden po druhém. Buďte velmi opatrná a přesná.

Speciální tužka obočí podbarví a natónuje

K dokreslení obočí, pokud není stejnoměrné, se používá speciální tužka na obočí. Použít ji můžete i jestliže chcete ztmavit barvu obočí. Nejpřirozeněji působí obočí, které je o něco tmavší než vlasy. Pokud chcete, aby byl barevný výsledek trvalejší, nechte si obočí nabarvit. Ke stylingu obočí se používá kartáček na obočí, kterým můžete pročesat jednotlivé chloupky směrem nahoru a do vnějších stran.

Několik tipů Kafe.cz pro domácí pomoc

Pinzeta Rubis s rovnými hroty

Klasická zkosená pinzeta vyrobená z nerezové oceli je určena všem, kdo si oblíbili tradiční vzhled výrobků, oblíbený většinou u milovníků hezkých věcí. Přesně seřízenými špičkami čelistí lze jakékoliv ochlupení kdykoliv uchopit, včetně jemných chloupků a vousů.

Cena: 559 Kč

Barva na řasy a obočí Refectocil – k dostání v mnoha barvách

Jednoduchá a spolehlivá aplikace, rychlé působení, vynikající barevný výsledek, který vydrží až 6 týdnů.

Cena: 199 Kč

Jemná tužka pro zvýraznění obočí Soft Eyebrow Pencil, Dermacol

Dřevěné tužky s měkkou tuhou se snadno nanáší. Můžete si zvolit intenzitu zvýraznění obočí. K dostání ve dvou barvách.

Cena: 99 Kč

Tužka na obočí Sourcil Précision, Bourjois

Tužka na obočí s kartáčkem na rozčesávání obočí ve třech odstínech: šedá, světle hnědá a tmavě hnědá. Složení obohaceno o přírodní karnubový vosk pro jednoduchou a dlouhotrvající aplikaci.

Cena: 166 Kč