Neřešte to tolik!

Dnešní svět diktuje tělesnou váhu blížící se podvýživě. Nemáte postavu jako modelky z titulních stránek časopisů? Tak to tolik neřešte! Nemusíte být extrémně štíhlá k tomu, abyste byla šťastná a hezká. Víte, kolika mužům se líbí právě baculky? A že módní »vyhublost« pro ně vůbec nemusí být sexy? Vaše nadváha vás totiž v žádném případě neodsuzuje k rezignaci na celý svět módy. Hezky, sexy a moderně se můžete oblékat, i když máte nějaké to kilo navíc. Jen musíte vědět, po jakém oblečení sáhnout. Samozřejmě, že některé věci si skutečně nemůžete s baculatější postavou dovolit, přesto můžete být kočka!

Chytrá horákyně

Ani ne volné, beztvaré oblečení, ani obtažené věci. Buďte jako chytrá horákyně a najděte mezi těmito dvěma možnostmi kompromis v podobě vypasovaného oblečení, které vás ani příliš neobtahuje, ale ani v něm nesplýváte. Vybírejte i podle barev. To že jste plnoštíhlá neznamená, že se nutně musíte obléknout celá do černé. Že plnoštíhlejším sluší spíše studenější barvy, je pravda, ale neberte to jako nutnost. Spíše jde o to, abyste se ve zvolených barvách cítila dobře.

Sukně

Ženy, které mají krátké silnější nohy, by se měly vyvarovat sukním do áčka. Chcete-li sáhnout po sukni, zvolte spíše kolovou ze splývavého materiálu, délkou po kolena. U kalhot volte raději mrkvový střih.

Co rozhodně ne

Každá žena by měla mít zdravou dávku sebekritiky. Být sebekritická ale neznamená postrádat sebevědomí. Když vidíte, že některé partie nejsou zrovna ideální, jednoduše na ně neupozorňujte. Není tedy vhodné sáhnout po minisukni či obtaženém tričku tak, abyste nejproblematičtější partie co nejvíce odhalila. Raději upozorněte na své přednosti.

Sebevědomí

Často na ulici potkáte baculky, kterým sebevědomí rozhodně nechybí. Méně sebevědomé ženy se často uchylují ale k pravému opaku, a to k velmi splývavému oblečení. Ani to není zrovna šťastná volba, protože příliš volné oblečení člověka ještě opticky rozšíří a vypadá to, jako by žena byla »v pytli«.

Hlavně nezoufejte a nechte si poradit

Nové tisíciletí již není tak přísné jako předcházející půlstoletí. Začíná se bojovat proti anorexii a nezdravě vyhublé postavě. Všimli jste si, že se v poslední době módní návrháři zaměřují na střihy pro ženy, které nějaké to kilo navíc mají? A že v reklamách už nejsou prezentovány jen »kosti«? Určitě si vyberete to, v čem budete přitažlivá, i když zrovna nemáte padesát kilo na sto osmdesát centimetrů.

A co si myslí muži?

Adam (38)
Nevím, kde to vzniklo. Ale já ani spousta mých kamarádů neuznává hubené holky. Samozřejmě, když je holka přirozeně štíhlá a nemá to teda z diet (a to se pozná), tak také může být sexy a hezká. Ale obecně - »vychrtlé« holky z časopisů se nám nelíbí.
Rosťa (33)
Holky pořád blázní s postavou. Kdyby se nás občas zeptaly, co se nám líbí, tak by se asi pěkně divily. Samozřejmě nemám na mysli 100 kg živé váhy na 160 cm, ale holku pěkně krev a mlíko. Zdravou. Hubené a nezdravě vypadající holky jsou záležitostí reklamy. Módní návrháři na nich prezentují své modely, ale upřímně řečeno, domů bych takovou slečnu nechtěl.
Honza (25)
Mě se hubené nebo štíhlejší holky líbí, ale sám jsem hodně hubený. Takže si neumím představit, že bych měl nějak moc silnou holku. Partneři by k sobě měli asi nějak sedět. Obecně ale proti baculkám nic nemám, jen to nesmí být moc.
Karel (37)
Trend anorexie a bulimie je vadný a nezdravý. Je to celé divné a nepřirozené. Ženskou má být »za co chytit«. Ale ne zase, aby byla vyloženě tlustá. Chce to najít nějakou střední cestu. S tím, co je vidět v reklamách a na přehlídkových molech rozhodně nemůžu souhlasit. Prostě se mi to nelíbí a myslím, že je nás více takových. Nás se ale nikdo neptá.